Katalog odkazů

Vyhledávání:

Katalog odkazů —> Historie a kultura


Přidat odkaz do této kategorie

Československé legie

Československé legie

Stránky se věnují udržování povědomí o čs. legiích. Naleznete zde články o historii Československých legií na Rusi, ve Francii, v Itálii i Srbsku. Dobové fotografie, výzbroj, výstroj, podrobný seznam legionářské literatury, životopisy legionářů...

http://www.karelvasatko.cz

Knihovna

Knihovna

Literární blog jakým je Knihovna je pokusem o předání pocitů z četby různých knih či obecně návštěvníky seznámit s nějakým duchem či obecným dějem popisované knihy. Neprozrazují se zde celé zápletky.

http://kniha-best.blogspot.com

Městské kulturní středisko Třebíč

Městské kulturní středisko Třebíč

Mks Třebíč - kultura v Třebíči - divadlo a kino Pasáž, koncerty v Třebíči, zábavné pořady, festivaly, výstavy, kongresy. Kompletní servis pro cestovní ruch - restaurace, hotely v Třebíči, individuální organizace pobytů, informační centrum, památky Unesco.

http://www.mkstrebic.cz/

Městské kulturní zařízení Dubí

Městské kulturní zařízení Dubí

Organizační složka města Dubí. Spravujeme chod bývalé městské knihovny, volnočasových aktivit (cvč), metodicky pomáháme všem neziskovým organizacím a spolkům volnočasových aktivit, které vykonávají svou činnost na území města.

http://www.mkzdubi.cz

Neznámá Praha

Neznámá Praha

Kulturně historický magazín Neznámá Praha se věnuje různým pražským místům, kolem nichž velmi často člověk prochází, ale je vůbec nezná. Téměř každý dům, ulice či místo v Praze má svou bohatou historii či případně své legendy nebo pověsti.

http://www.neznamapraha.cz

Občanské sdružení Osm

Občanské sdružení Osm

Občasné sdružení pro rozvoj kultury. Výstavy a vernisáže českých výtvarníků. Informace o připravovaných výstavách a autorech.

http://www.ososm.estranky.cz

Rožmberská kapela

Rožmberská kapela

Profesionální středověká a renesanční hudba. Disponuje rozsáhlým dobovým instrumentářem. Na evropské scéně působí přes 40 let.

http://rozmberskakapela.cz

středověká hudba Bakchus

středověká hudba Bakchus

Středověká hudba, profesionální dobová skupina, která používá historické nástroje- dudy, šalmaj, cistra, loutna, harfa, fidula.

http://www.bakchus.eu

Svatý Florián – Dobrovolní hasiči roku, z. s

Svatý Florián – Dobrovolní hasiči roku, z. s

Posláním našeho spolku je každoročně organizovat anketu „dobrovolní hasiči roku“, podílet se na rozvoji dobrých vztahů mezi hasiči a veřejností a další prospěšné činnosti, vedoucí ke zvýšení prestiže dobrovolných hasičů a k motivaci pro výkon této činnosti.

http://www.adhr.cz